ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ "Η ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟΝ 21ο ΑΙΩΝΑ: ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ" - [23.05.2024]

Thursday 23 Μαΐου 2024
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ "Η ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟΝ 21Ο ΑΙΩΝΑ: ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ" - [23.05.2024]

Την Πέμπτη 23 Μαΐου 2024 πραγματοποιήσαμε την 1η ενημερωτική συνάντηση της ομάδας Εθελοντών του Διεθνούς Συνεδρίου «Η Ορθόδοξη Θεολογία στον 21ο αιώνα. Προκλήσεις και Προοπτικές» (24-28 Νοεμβρίου 2024). Η ομάδα των Εθελοντών είναι ένας όμιλος προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ που θα συμμετάσχουν έμπρακτα στην υποστήριξη του διεθνούς αυτού συνεδρίου. Η 1η ενημερωτική αυτή συνάντηση έγινε στον χώρο της Γραμματείας του Συνεδρίου υβρικά (δια ζώσης και εξ αποστάσεως), και είχε ως σκοπό την εισαγωγική πρώτη ενημέρωση των εθελοντών και εθελοντριών που θα υποστηρίξουν τη διεξαγωγή των κύριων εργασιών και των παράλληλων δράσεων του συνεδρίου. Εκ μέρους της Επιστημονικής και Οργανωτικής Επιτροπής, ο Αναπλ. Καθηγητής Σταύρος Γιαγκάζογλου παρουσίασε εν συντομία τους σκοπούς και τις επιμέρους πτυχές και δράσεις του Διεθνούς Συνεδρίου και συζήτησε μαζί τους για ζητήματα που αφορούν την καλή οργάνωση και διεξαγωγή του.