ΗΜΕΡΙΔΑ ΔΠΜΣ «ΜΔΕ ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΡΑΔΙΟΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑ (Ρ/Η) ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟ (Η/Α)»

Thursday 23 Μαΐου 2024

Το Tμήμα Φυσικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) διοργανώνει Ημερίδα Ενημέρωσης για το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΠΜΣ) στην «ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΡΑΔΙΟΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑ (Ρ/Η) ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟ (Η/Α)» που προσφέρεται από τα Τμήματα Φυσικής και Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών, του ΕΚΠΑ. Η Ημερίδα θα διεξαχθεί την Πέμπτη 23 Μαΐου 2024, ώρα 11:30-18:00, στο Αμφιθέατρο Δρακόπουλος του ΕΚΠΑ, στα Προπύλαια του Πανεπιστημίου Αθηνών, Πανεπιστημίου 30.

Σκοπός της Ημερίδας είναι η ενημέρωση των ενδιαφερόμενων υποψήφιων φοιτητών για τη δομή του ΔΠΜΣ, τις θεματικές περιοχές που καλύπτει, καθώς και τις επαγγελματικές ευκαιρίες που δημιουργεί στους αποφοίτους του.  Η Ημερίδα συμπεριλαμβάνει αναλυτική παρουσίαση του Μεταπτυχιακού Προγράμματος, παρουσιάσεις από εταιρίες που δραστηριοποιούνται στους χώρους των Τηλεπικοινωνιών, της Πληροφορικής και της Ηλεκτρονικής στους οποίους εστιάζει το Πρόγραμμα, καθώς και παρουσιάσεις αποφοίτων του Προγράμματος.

Περισσότερες πληροφορίες υπάρχουν στο αναλυτικό πρόγραμμα της ημερίδας.